Pseudonim:
"Tłok"
Data urodzenia:
1905-12-25
Data śmierci:
1986-10-05
Funkcja:
-
Stopień:
kapral
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Jan - Stanisława z domu Poniatowska
Wykształcenie i zawód :
Mechanik samochodowy, właściciel firmy transportowej
Kampania wrześniowa 1939:
Uczestnik walk we wrześniu 1939 roku - pułk artylerii, jednostka transportowa, brak bliższych danych
Udział w konspiracji 1939-1944:
Armia Krajowa - batalion "Kiliński" - 2. kompania "Szare Szeregi" - pluton 165
Oddział:
Armia Krajowa - batalion "Kiliński" - 2. kompania "Szare Szeregi" - pluton 165
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Rodzeństwo walczące w Powstaniu Warszawskim:
Jego brat sierż. Piotr Sidor był szefem 2. kompanii "Szare Szeregi" w batalionie AK "Kiliński"
Miejsce pochówku :
Cmentarz Bródnowski w Warszawie, kwatera 114K, rząd 3, grób 7
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, Baza Ewidencyjna uczestników Powstania Warszawskiego, Teczki personalne uczestników Powstania Warszawskiego (ankieta-biogram), archiwum rodzinne: informacje przekazane przez p. Piotra Sidora, wnuka Stanisława Sidora ps. Tłok. Prezentowana w biogramie fotografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, MPW-IK/2162, zbiór Stanisława Kopfa.
Stanisław Sidor Pseudonim: "Tłok" Zobacz grób
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Fotografia z okresu Powstania Warszawskiego. Śródmieście Północne, plac Napoleona 8. Dziedziniec przy gmachu Poczty Głównej. Naprawa zdobycznego działa samobieżnego typu SdKfz 138/2 Jagdpanzer 38 (t) "Hetzer", nazwanego przez Powstańców "Chwat". Według informacji p. Piotra Sidora, wnuka Powstańca, Stanisław Sidor jako jeden z pierwszych był wyznaczony do oględzin i próby naprawy zdobytego przez batalion samobieżnego  działa pancernego i widoczny  jest na zdjęciu jako mężczyzna w roboczym drelichu stojący po prawej stronie. W zbiorach  Muzeum  osoba na zdjęciu nie jest zidentyfikowana. Fot. ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-IK/2162.

Fotografia z okresu Powstania Warszawskiego. Śródmieście Północne, plac Napoleona 8. Dziedziniec przy gmachu Poczty Głównej. Naprawa zdobycznego działa samobieżnego typu SdKfz 138/2 Jagdpanzer 38 (t) "Hetzer", nazwanego przez Powstańców "Chwat". Według informacji p. Piotra Sidora, wnuka Powstańca, Stanisław Sidor jako jeden z pierwszych był wyznaczony do oględzin i próby naprawy zdobytego przez batalion samobieżnego działa pancernego i widoczny jest na zdjęciu jako mężczyzna w roboczym drelichu stojący po prawej stronie. W zbiorach Muzeum osoba na zdjęciu nie jest zidentyfikowana. Fot. ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-IK/2162.

Nasz newsletter