Data urodzenia:
1926-01-21
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Stanisław - ...
Oddział:
Armia Krajowa - batalion "Kiliński" - 3. kompania "Szare Szeregi" - "Junior" ("Sępy"). Po 17 sierpnia zgrupowanie "Hal" - kompania szturmowa - III pluton
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Losy po Powstaniu:
Wyjechała z Warszawy z rannymi.
Odznaczenia:
Krzyż Kawalerski i Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal za Warszawę 1939-1945, Krzyż Armii Krajowej, Warszawski Krzyż Powstańczy. W 2008 roku została odznaczona Medalem „Digno Laude” (Godnemu Chwały), przyznawanym przez Towarzystwo Lekarskie Warszawskie dla Powstańczych Służb Sanitarnych.
Losy po wojnie:
Pracownik naukowy. Ukończyła geografię ekonomiczną na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała w Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego (PKPG), Komisji Planowania przy Radzie Ministrów, a następnie w Instytucie Planowania, Instytucie Gospodarki Narodowej, w Instytucie Rozwoju i Studiów Strategicznych. Uzyskała tytuł prof. dr hab. Od października 1944 roku związana na stałe z Milanówkiem. Swoje wspomnienia z Powstania Warszawskiego opublikowała w książce „Milanówek – Mały Londyn” – w rozdziale zatytułowanym „Barykada”. W 2007 roku została uhonorowana statuetką Milanowskiego Liścia Dębu za wieloletni wkład w działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Milanówku.
Nazwisko po mężu :
Mirosława Opałło - wyszła za mąż za Tadeusza Opałło
Miejsce pochówku :
Cmentarz w Milanówku
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, baza uczestników PW, materiały udostępnione przez p. Krzysztofa Bulaszewskiego -
archiwum rodzinne