Pseudonim:
-
Data urodzenia:
1902-08-04
Data śmierci:
1944-08-00
Funkcja:
-
Miejsce urodzenia:
Baranów (daw. gmina Kaski), powiat Błonie
Imiona rodziców:
Jan - Florentyna z domu Wardziak
Oddział :
Uczestnik Powstania Warszawskiego - brak informacji na temat przydziału
Szlak bojowy:
Stare Miasto
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Poległ w sierpniu 1944 roku na Starym Mieście
Miejsce pochówku:
Pochowany tymczasowo na podwórzu posesji Długa 15. Po zakończeniu działań wojennych ekshumowany 19 kwietnia 1945 roku do mogiły zbiorowej na Placu Krasińskich, a następnie po ekshumacji wtórnej w 1947 roku został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach kw. C10, rz. 4, gr. 11. Utożsamiony na podstawie depozytu - przedmiotów znalezionych przy poległym.
Źródła:
Polski Czerwony Krzyż - kartoteka; Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej - Żołnierze podziemnych formacji niepodległościowych
Uwagi:
W zapisach PCK informacja: Powstaniec. Pochowany jako NN, utożsamiony przez żonę na podstawie depozytu. Jednak znaczek PCK, którym opatrzone zostały zwłoki w 1945 roku, skorodował i uległ zniszczeniu, więc przy ekshumacji wtórnej szczątki musiały zostać opatrzone nowym znaczkiem z nowym numerem, a tożsamość poległego przestała być wiadoma. Do jesieni 2020 roku na Powązkach Wojskowych figurował jako żołnierz NN, od tamtego czasu upamiętniony jest na krzyżu z imienia i nazwiska. W 1947 uznany sądownie za zmarłego - Sąd Grodzki w Warszawie.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Polski Czerwony Krzyż - kartoteka

Polski Czerwony Krzyż - kartoteka

Polski Czerwony Krzyż - kartoteka

Polski Czerwony Krzyż - kartoteka

Nasz newsletter