Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Olza" - kompania O-3 - I pluton
Szlak bojowy:
Mokotów
Losy po Powstaniu:
1 sierpnia, podczas pierwszego ataku jego pluton uległ rozbiciu i rozproszeniu. On sam przez kolejne dni ukrywał się w mieszkaniu na południe od ul. Rakowieckiej. 5 sierpnia wyszedł z Mokotowa z ludnością. Wraz z oddziałem węgierskim przedostał się do Wiednia, skąd udał się na Węgry, gdzie przebywał do zakończenia działań wojennych.
Wrócił do kraju w maju 1945 r. Po poszukiwaniach rodziny w Krakowie (tam dowiedział się o śmierci ojca) wyjechał do Gdyni. Podjął naukę w Szkole Morskiej na Wydziale Nawigacyjnym. Po ukończeniu szkoły miał 5 letni zakaz pływania. Pracował na holownikach w porcie gdańskim. Od roku 1956 r. zaczął pływać na statkach Polskich Linii Oceanicznych i Chipolbroku.
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Zmarł na wylew krwi do mózgu, podczas pracy na statku w Karachi.
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, Baza ewidencyjna uczestników Powstania Warszawskiego, Archiwum Historii Mówionej - relacja Wandy Marii Thun z domu Pieńkowskiej ps. Wanda, Sopot, 30 października 2008 roku, archiwum rodzinne p. Barbary de Thun, córki Powstańca.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.