Bogdan Dąbrowski ps. "Grom"- zdjęcie z okresu okupacji niemieckiej (ok. 1943 r.) Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Bogdan Dąbrowski ps. "Grom" - fotografia z lat 40-tych. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Bogdan Dąbrowski (w środku) ze starszym bratem Janem i matką, Marią Józefową Dąbrowską z Szaybów, lata 20-te XX w.Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Bogdan Dąbrowski - w dniu I. Komunii świętej. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Na fotografii 1. Kielecka Drużyna Harcerzy - równocześnie pierwsza drużyna w tym regionie kraju. Bogdan Dąbrowski siedzi trzeci od lewej. Za nim, w płaszczu jego ojciec, Józef Dąbrowski, prokurent Banku Polskiego. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Bogdan Dąbrowski - siedzi po lewej stronie na ziemi. Na zdjęciu z m.in. rodzicami, Marią i Józefem. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Należąca do Bogdana Dąbrowskiego karta rozpoznawcza z okresu okupacji (niem. Kennkarte) Dokument wystawiono w 1943 r. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Fotografia z Powstania Warszawskiego, Powiśle, pierwsza dekada sierpnia. Grupa powstańców ze 108. plutonu 2. Kompanii zgrupowania "Krybar" , prawdopodobnie na ul. Konopczyńskiego przy wylocie na ul. Kopernika. Widoczni na zdjęciu: Bogdan Dąbrowski „Orzeł”, w hełmie siedzi strz. Zbigniew Grodecki „Zetgar”, przed nim w czapce strz. Janusz Słabik „Jotes”, obok niego strz. Leszek Węgrzecki „Ostoja”. Od lewej siedzą: kpr. pchor. Witold Imieniński „Mors” i Jan Sankiewicz. Od lewej stoją: ppor. „Wyrwa” (NN), strz. Marek Jungwicz „Markus”, kpr. pchor. Bogdan Dąbrowski „Grom”, NN, strz. Sławomir Sławkowski „Aryman” i strz. Ryszard Gręda „Nowotny”. Fot. ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-IK/1591.
Bogdan Dąbrowski "Grom". Powiększony fragment zdjęcia MPW-IK/1591. Ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.
Rysunek przedstawiający Bogdana Dąbrowskiego w 1947 roku. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Rysunek przedstawiający Bogdana Dąbrowskiego w 1947 roku. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Potwierdzenie zatrudnienia w kamieniołomie na Kadzielni w Kielcach. Dokument potwierdza pracę Bogdana Dąbrowskiego w okresie od 8 maja 1940 do 8 grudnia 1940 roku oraz od 1 kwietnia 1941 do 19 lipca 1941 roku. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Oficjalne świadectwo dojrzałości wystawione w 1945 roku - trzy lata po maturze zdanej na tajnych kompletach. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Rok 1968., rodzina w żałobie po śmierci Józefa Dąbrowskiego. Na zdjęciu - Maria Józefowa Dąbrowska z Szaybów (zm. 1987), Stanisława Dąbrowska (żona Bogdana, zm. 2001), Bogdan Dąbrowski (zm. 1993), Andrzej Dąbrowski (ur. 1954). Zdjęcie zrobione na balkonie rodzinnego domu przy ul. Zdrojowej w Kielcach. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Bogdan Dąbrowski z synem Andrzejem w Gdańsku, lata 60-te XX w. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Bogdan Dąbrowski, lata 80. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Z wnuczką Anią Dąbrowską, okolica pasieki należącej do przyjaciół, Kranów. Lata 80-te. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
W pracy, wśród ludzi, z grupą młodych pracowników służby zdrowia. Szpital w Morawicy. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Bogdan Dąbrowski na wycieczce objazdowej po Europie, lata 80-te. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Matura z tajnych kompletów (wypracowanie z języka polskiego) wraz z opinią profesora oraz oceną bardzo dobrą. Próbka charakteru pisma (górna część fotografii) z czasów na trzy lata przed podjęciem studiów medycznych. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Zdobyczny niemiecki kordzik, z którym Bogdan Dąbrowski wyszedł z Powstania Warszawskiego. Pamiątka znajduje się w zbiorach rodzinnych.
Pamiątki rodzinne: opaska i odznaczenia powstańcze, m. in. WKP.
Klepsydra Bogdana Dąbrowskiego. Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.
Fot. udostępniona przez Jana Wawszczyka.
Nagrobek Bogdana Dąbrowskiego na Cmentarzu Starym w Kielcach. W prawym górnym rogu znak "Krybara". Fot. z archiwum rodzinnego udostępnione przez p. Annę i Andrzeja Dąbrowskich.