Data urodzenia:
1925-05-12
Stopień:
kapral podchorąży
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Tadeusz - Kazimiera z domu Mucho
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od przełomu 1942/43
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Chłodna 7 m.2
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ" - zgrupowanie "Róg" - odcinek "Kuba"-"Sosna" - batalion "Gozdawa" - kompania motorowa "Orlęta" - pluton transportowy "C-7". We wrześniu, po przejściu na Górny Czerniaków w zgrupowaniu "Radosław", po ucieczce z niewoli w Grupie "Kampinos"
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto - kanały - Śródmieście - Górny Czerniaków - Kampinos - Jaktorów. Około 20 września ujęty przez Niemców nad Wisłą, w pobliżu zatopionego statku spacerowego "Bajka" (wcześniej zdołał wyrzucić broń i niemiecką "panterkę" dzięki czemu uniknął natychmiastowego rozstrzelania). Wyprowadzony w grupie ludności cywilnej Solcem, ul. Czerwonego Krzyża, i przez Powiśle doszedł na Wolę, do obozu przejściowego w kościele św. Stanisława (parafia św. Wojciecha przy ul. Wolskiej). Nazajutrz wyprowadzony w kolumnie ludności. W Błoniu zdołał uciec wraz ze swoim dowódcą "Wiktorem". Przeprowadzony przez miejscowy oddział AK do Puszczy Kampinoskiej. Po rozbiciu Grupy "Kampinos" pod Jaktorowem, w grupie rannych został wywieziony do szpitala RGO (Rada Główna Opiekuńcza) w Żyrardowie.
Odniesione rany:
Ciężko ranny w prawe ramię we wrześniu 1944 r. podczas ataku lotniczego na Kampinos
Losy po Powstaniu:
Ze szpitala RGO w Żyrardowie, jako ciężko ranny jeniec, wywieziony został do obozu przejściowego w Skierniewicach, następnie do miejskiego szpitala, gdzie doczekał wejścia Armii Czerwonej.
Archiwum Historii Mówionej: