Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje osób na następujące stanowiska:
Brak nowych ofert pracy.
Czy wiesz, że walka w czasie Powstania Warszawskiego trwała nie tylko na barykadach? Polacy walczyli na różne sposoby. Zmagali się z brakiem zaopatrzenia w kuchni, w szpitalu, z ogniem podczas pożarów, ze strachem w kanałach.
Tradycją obchodów kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego jest przejazd setek rowerzystów w Masie Powstańczej. Licząca 17 km trasa umożliwiła rowerzystom poznanie Warszawy Jana Nowaka-Jeziorańskiego – bohatera tegorocznej Masy.
Konkurs literacki „Kartka z Powstania Warszawskiego” wystartował 1 sierpnia o godzinie 17:00, w symbolicznej Godzinie „W”. Zmagania konkursowe zostały rozpisane na 63 dni. Właśnie tyle, ile trwało powstanie.
Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających dzieje XX-wiecznych wojen i totalitaryzmów. Przed takim problemem stanęli także twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. Przyjęliśmy założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się