Zapraszamy na warsztaty Zaczarowana różdżka, które będą szansą dla młodych posiadaczy starych fotografii na zapoznanie się z praktycznym wykorzystaniem zaczarowanej różdżki i innych magicznych możliwości...
Zapraszamy na warsztaty "Zaczarowana różdżka", które będą szansą dla młodych posiadaczy starych fotografii na zapoznanie się z praktycznym wykorzystaniem zaczarowanej różdżki i innych magicznych możliwości programów komputerowych do retusz. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Gajewski - grafik kreatywny i fotograf, wspomagać go będą Joanna Lang oraz Aleksandra Duralska (Pracownia Ikonografii i Fotografii Muzeum Powstania Warszawskiego). Kolejne warsztaty już 17 kwietnia dla osób powyżej 16 roku życia w godz. 11:00-16:00. Udział po rejestracji na stronie www.panoptikum.1944.pl.
Warsztaty z zakresu retuszu fotografii archiwalnej przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych fotografią, sposobem jej odnawiania i rekonstrukcji. Składać się będą z dwóch części. W ramach części pierwszej prowadzący – Krzysztof Gajewski opowie uczestnikom o fotografii a także najprostszych sposobach jej retuszu i konserwacji. Każdy z uczestników będzie mógł w praktyce zmierzyć się z problemami występującymi przy czynnościach związanych z retuszem fotografii i wraz z prowadzącym będzie mógł uczestniczyć w procesie rekonstrukcji zniszczonego zdjęcia. Druga część warsztatów odbędzie się na ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w ramach zwiedzania, pod opieką prowadzących uczestniczy warsztatów będą mieli za zadanie odnalezienie ukrytej fotografii, nad którą pracowali podczas pierwszej części zajęć. Ten etap warsztatów będzie miał formę konkursu, gdyż pierwsza osoba, która odnajdzie ukryte zdjęcie zostanie zwycięzcą i otrzyma specjalnie przygotowany upominek.
Warsztaty Zaczarowana różdżka odbywają się w ramach cyklu warsztatów edukacyjno-artystycznych Warszawskie Panoptikum organizowanych przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem projektu jest prezentacja najciekawszych elementów tradycji warszawskiej oraz inspirowanie działań służących rozwojowi i integracji mieszkańców Warszawy. Tytułowe Panoptikum odnosi się do różnorodności, niezwykłości, a czasem dziwactwa zjawisk związanych z obrazem kulturowo-społecznym historycznej i współczesnej Warszawy.
Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać formularz zgłoszeniowy korzystając ze strony www.panoptikum.1944.pl. Koszt warsztatów 25 zł. Więcej informacji na stronie.