Wszystkich miłośników historii, którzy lubią biegać serdecznie zapraszamy na treningi przed 23. Biegiem Powstanie. W trzy kolejne wtorki lipca o godz. 19:00 odbędą się kolejne treningi biegowe, podczas których uczestnicy będą...
Wszystkich miłośników historii, którzy lubią biegać serdecznie zapraszamy na treningi przed 23. Biegiem Powstanie. W trzy kolejne wtorki lipca o godz. 19:00 odbędą się kolejne treningi biegowe, podczas których uczestnicy będą mogli poznać historię walk powstańczych, które toczyły się w mijanych miejscach 69. lat temu. Chcesz wziąć udział? Przyjdź na miejsce zbiórki i biegnij z nami! Udział w treningach jest wolny, nie wymaga rejestracji.
Muzeum Powstania Warszawskiego wspólnie z Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i portalem Polska Biega przygotowali dla biegaczy trzy treningi biegowe, każdy z inną trasą, w tym jeden pokrywający się z trasą Biegu Powstania Warszawskiego. Najbliższy trening: 23 lipca, godz. 19.00. Miejsce zbiórki: kościół Św. Jana Bożego przy ul. Bonifraterskiej.
Trasy i terminy treningów:
Pierwszy z treningów odbędzie się 9 lipca. Miejsce spotkania i zarazem pierwszy historyczny punkt na trasie to Pomnik Umschlagplatz na ul. Stawki. Potem uczestnicy pobiegną w kierunku Pomnika Poległych i Pomordowanych na Wschodzie na skrzyżowaniu ulic Andersa i Stawki. Kolejne przystanki na trasie to: Stadion Polonii, Krzyż członków Tajnego Rządu z Powstania Styczniowego na terenie Fortu Legionów i zakończenie treningu przy Bramie Straceń na terenie Cytadeli.
Trening 16 lipca, godz. 19.00 (Praga)Tym razem trasa została opracowana po wschodniej stronie Wisły. Zbiórka i spotkanie z trenerem i przewodnikiem odbędzie się przy Pomniku Kościuszkowców w pobliżu ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kolejne punkty na trasie treningu to bunkier przy skrzyżowaniu ulic Jasieńskiego i Panieńskiej, Ogród Zoologiczny, Most Gdański i zakończenie treningu na Skwerze im. Ppłk Antoniego Żurowskiego ps. „Papież” „Andrzej”.
Trening 23 lipca, godz. 19.00 (Śródmieście)Ostania trasa wprowadzająca biegaczy w wyższy poziom wytrzymałości i wiedzy o Powstaniu Warszawskim będzie miała swój początek przed kościołem Św. Jana Bożego przy ul. Bonifraterskiej (tu spotykamy się z przewodnikiem i trenerem). Kolejne ważne punkty poznawane podczas treningu to gmach PWPW na ul. Sanguszki, Dom Schichta na ul. Nowy Zjazd 1, skarpa Nowego Miasta przy ul. Wybrzeże Gdańskie i ostatni punkt na trasie treningu to tablica upamiętniająca zestrzelenie przez Niemców samolotu Liberator niosącego pomoc powstańczej Warszawie na ul. Miodowej.
AUDIOPRZEWODNIK Z TRASĄ 23. BIEGU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.
Specjalnie dla uczestników 23. Biegu Powstania Warszawskiego – i nie tylko - trenerzy Jiwok wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i portalem biegowym Polska Biega przygotowali wyjątkowe wydawnictwo- audioprzewodnik po trasie biegu na 5km i 10km! POBIERZ AUDIOPRZEWODNIK >