Święto wolontariuszy w Muzeum.

Zapraszamy na świętowanie Międzynarodowego Dnia Wolontariatu w Muzeum Powstania Warszawskiego. 5 grudnia (niedziela) wykwalifikowani wolontariusze Muzeum będą Państwa przewodnikami podczas zwiedzania ...

Zapraszamy na świętowanie Międzynarodowego Dnia Wolontariatu w Muzeum Powstania Warszawskiego. 5 grudnia (niedziela) wykwalifikowani wolontariusze Muzeum będą Państwa przewodnikami podczas zwiedzania ekspozycji. Tego dnia będzie także możliwość porozmawiania z Szymonem Majewskim, który wspiera kampanię Muzeum pod hasłem „Zostań wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego”.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania wyłącznie grup międzypokoleniowych (np. rodziny) do 15 osób. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem wolontariat@1944.pl do soboty 4 grudnia. Wtedy też dowiedzą się Państwo, o której godzinie należy przyjść na zwiedzanie Muzeum. Liczba miejsc ograniczona.

W naszej instytucji wolontariat jest międzypokoleniowy. Najmłodsi wolontariusze mają 15 lat, a najstarsza ma już 84 lata!


Znani o wolontariacie:

Szymon Majewski: Mój dziadek Ignacy walczył w Powstaniu. Miał pseudonim „Skiba”. Gdyby żył byłby dumny z takiego miejsca. Tym bardziej gdyby spotkał tu takich, jak  Ty. Zostań wolontariuszem  Muzeum Powstania Warszawskiego.  Jurek Owsiak: Muzeum Powstania Warszawskiego to nie tylko najbardziej emocjonujące muzeum w Polsce, ale moim zdaniem na świecie! Każda chwila, którą udało mi się tam spędzić, należy do niezapomnianych, a moje wyobraźnia powiększała się z każdym usłyszanym tam dźwiękiem, szmerem, każdym widzianym zakątkiem i eksponatem. Gdybym miał 20 lat,  natychmiast pukałbym do drzwi tego muzeum, aby móc w nim pracować, przebywać, chłonąć tę niezwykłą atmosferę. Dlatego z całego serca polecam każdemu, kto szuka miejsca dla swojej społecznej aktywności – zaoferujcie siebie dla Muzeum Powstania Warszawskiego, a zobaczycie, jaka spotka Was niecodzienna, jedyna w swoim rodzaju przygoda. Janina Ochojska: Wolontariat nie ma granic; właściwie nie ma takich dziedzin, które by go nie potrzebowały. Od pomocy ludziom starszym po ochronę środowiska i zabytków – wolontariuszy potrzebują niepełnosprawni, bezdomni, uchodźcy, dzieci. Myślę, że najważniejsze jest jednak, by wolontariusze również pojawili się tam, gdzie wciąż nie wyobrażamy sobie ich obecności: w szpitalach, w więzieniach, w pomocy społecznej. Dla każdego z Was jest miejsce, trzeba tylko uważnie się rozejrzeć.


Wolontariat Muzeum Powstania Warszawskiego istnieje od 2004 roku i do tej pory z Muzeum współpracowało blisko 1000 osób. W tej chwili pracuje z nami 120 wolontariuszy, ale nabór trwa przez cały czas.


Wolontariat w Muzeum to możliwość współpracy dla każdego kto interesuje się Powstaniem Warszawskim i chce pogłębić swoją wiedzę nie tylko na temat historii, ale też nowoczesnych sposobów jej popularyzacji. Wolontariusze w Muzeum mogą łączyć swoje zainteresowanie historią z inną pasją poprzez pracę w poszczególnych działach Muzeum.


 

Zobacz także

Nasz newsletter