NOC MUZEÓW w MPW

W nocy 16 MAJA w godz. 19.00-3.00 w Warszawie odbędzie się Noc Muzeów. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Fotoplastikon Warszawski. W programie: nocna gra miejska, kino plenerowe

W nocy 16 MAJA w godz. 19.00-3.00 w Warszawie odbędzie się Noc Muzeów. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Fotoplastikon Warszawski. W programie: nocna gra miejska, kino plenerowe oraz niespodzianki w Fotoplastikonie.
.
o godz. 20.00 rozpocznie się gra miejska WIDMA ARCHITEKTURY W NOC MUZEÓW

Poznaj miasto, którego nigdy nie było, a jednak na swój sposób istniało! Zobacz najciekawsze widma stolicy w przestrzeni miasta.
Dotknij budynków prezentowanych przez Jarosława Trybusia w cyklu wykładów Warszawa niezaistniała.

Tylko w tę noc będzie można przejść ulicami nieistniejącego miasta i poznać miejsca, w których planowano wybudować nie tylko świątynię Opatrzności Bożej, ale także Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a nawet meczet.

START: o godz. godz. 20.00, róg ul. Prusa i Al. Na Skarpie (a nie w MPW jak było podane wcześniej)
FINAŁ: ok. godz. 22.30 w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego

Karty do gry rozdawane w miejscu startu zaprowadzą uczestników do miejsc, w których będzie można otrzymać pamiątkowe pocztówki z obiektami Warszawy Niezaistniałej.

UWAGA: chętni, którzy chcą zobaczyć fundamenty świątyni Opatrzności Bożej z 1792 roku w Ogrodzie Botanicznym powinni przyjść na grę zaopatrzeni w latarki (i mieć ze sobą 1 zł).

Organizatorem gry miejskiej WIDMA ARCHITEKTURY W NOC MUZEÓW jest Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego.

od godz. 21.00 na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego będzie działało Kino Plenerowe;
21.00 Motylem jestem, czyli romans 40-latka (reż. Jerzy Gruza),
22.30 Skarb (reż. Leonard Buczkowski),
0.15 Bitwa o Warszawę – Powstanie 44 (reż. Wanda Kościa).

Wstęp wolny


Od godz. 19.00 w Fotoplastikonie Warszawskim będzie można obejrzeć kolekcję najstarszych zdjęć stereoskopowych ze zbiorów Fotoplastikonu, a także poczuć klimat lat 20. i 30. XX wieku. Drogę do zabytkowego miejsca w Alejach Jerozolimskich 51 będzie wskazywał trębacz, grający temat muzyczny z filmu VaBank (reż. Juliusz Machulski).

Zobacz także

Nasz newsletter