"63 dni z życia Warszawy".

1 sierpnia startuje gra on-line „63 dni z życia Warszawy”. Potrwa do 2 października 2012. Gra jest dostępna na stronie www.pamieta-my.pl „63 dni z życia Warszawy” to gra opowiadająca o ludziach i miejscach, związanych z...

1 sierpnia startuje gra on-line „63 dni z życia Warszawy”. Potrwa do 2 października 2012. Gra jest dostępna na stronie www.pamieta-my.pl > „63 dni z życia Warszawy” to gra opowiadająca o ludziach i miejscach, związanych z historią Powstania Warszawskiego. 63 dni to 63 nieznane opowieści o Warszawie 1944 roku, widzianej oczami muzyków, plastyków, aktorów, architektów, poetów i pisarzy.

To żywa próba zapisu historii, którą każdy może tworzyć. To wyjątkowa gra, pozwalająca odkryć nie tylko niecodziennych bohaterów, ale również wyjątkowe miejsca. Nagrodami dla graczy będą m.in. okolicznościowe torby i plakaty zaprojektowane przez Grzegorza Forina Piwnickiego oraz książki Bartłomieja Rychtera „Ostatni dzień lipca”.


Gra on-line jest ostatnim etapem akcji społecznej „63 dni z życia Warszawy” – upamiętniającej nieznanych bohaterów Powstania Warszawskiego – artystów. Dowiedź się więcej >

 Nagrodami dla zwycięzców gry on-line "63 dni z życia Warszawy" są książki "Ostatni dzień lipca" Bartłomieja Rychtera, wydane nakładem wydawnictwa W.A.B. Wszystkie książki są podpisane przez autora, co nadaje im wyjątkową wartość.

Pierwsze dni powstania warszawskiego i dwie kryminalne historie, młody żołnierz Wehrmachtu i AK-owiec inwalida, którzy nie mają nic do stracenia…Warszawa, lato 1944 roku, na ulicach okupowanego miasta czuje się napięcie. Do Wisły zbliżają się wojska sowieckie, hitlerowscy żołnierze z obawą patrzą na wschód. Dwaj nieznający się bohaterowie, Polak i Niemiec, ostatniego dnia lipca rozpoczynają prywatne śledztwa. Starszy strzelec Klaus Enkel usiłuje rozwiązać zagadkę samobójstwa swojego przyjaciela, a adwokat Antoni Chlebowski, członek Armii Krajowej, wyjaśnia okoliczności śmierci radiotelegrafistki. Obaj bohaterowie w swoich przełożonych mają raczej wrogów niż sprzymierzeńców i bardzo wiele ryzykują, a tymczasem w Warszawie wybucha powstanie.

Najnowszy kryminał Bartłomieja Rychtera to dynamiczna opowieść z walczącym miastem w tle. Ostatni dzień lipca łączy w sobie solidną dawkę historii, intrygującą fabułę, realizm psychologiczny i zaskakujący finał.


 

Bartłomiej Rychter (ur. 1978) – pisarz, prawnik i menedżer; pochodzi z Sanoka. Jego debiutancki Kurs do Genewy (W.A.B. 2007) był nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Ukazał się przekład duński tej powieści, w przygotowaniu jest przekład niemiecki. Kolejny kryminał Rychtera, Złoty wilk (W.A.B. 2009), został doceniony przez krytyków za warsztat literacki, wierne oddanie dziewiętnastowiecznych realiów i wciągającą fabułę. Powieść ukazała się w Niemczech (2012) i otrzymała znakomite recenzje.

 

 


 

 Patroni medialni:

 

 

Materiały do gry wydrukowane dzięki uprzejmości drukarni ANDRUS

www.druknawszystkim.pl >

Książki Bartłomieja Rychtera „Ostatni dzień lipca” zostały ufundowane przez wydawnictwo W.A.B.

Zobacz także

Nasz newsletter