W konspiracji od 1942 roku, wprowadzona przez brata przyjaciółki (Janiny Trzecińskiej ps. „Żaneta” - Józefa Trzecińskiego ps. „Nałęcz” (1924-1944), który poległ w trakcie Powstania. W czasie wojny Krystyna Wiśniewska odbyła kurs sanitarny i praktyki w Szpitalu Maltańskim przy ul. Senatorskiej.
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Elektoralna 32
Oddział:
Armia Krajowa - I Obwód Śródmieście - Grupa Bojowa "Krybar" - III zgrupowanie "Konrad" - sanitariat
Szlak bojowy:
Powiśle do 6.09.1944 r. - wyszła z miasta z ludnością cywilną.
Nazwisko po mężu :
Krystyna Żotkiewicz
Miejsce pochówku :
Cmentarz Bródnowski w Warszawie, Al. 35 I - 5 -13, grób rodziny Rościszewskich.
Informacje dodatkowe - losy rodziny:
Jej ojciec, Aleksander Wiśniewski pracował w Zakładach Włókienniczych „Żyrardów”. Po jego śmierci w 1928 roku Krystyna przeniosła się wraz z matką i dwoma braćmi do Warszawy. W Warszawie ukończyła szkołę powszechną, a następnie - w okresie okupacji - szkołę zawodową krawiecką, która mieściła się na Czerniakowie. Rodzina początkowo mieszkała na Targówku, przy ul. Piotra Skargi, a następnie na Starym Mieście przy ul. Nowomiejskiej.
Źródła:
MPW-baza uczestników PW. Fot. mogiły udostępnił p. Marek Gębski
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.