Goście odwiedzający Muzeum Powstania Warszawskiego mogą skorzystać z audioprzewodników dostępnych aż w 28 językach.
Wraz z autorkami audioprzewodnika zapraszamy na godzinny spacer, podczas którego wspólnie z uczestnikami przejdą trasę oraz odpowiedzą na pytania dotyczące historii Pragi i Warszawy...
Przebywający w Polsce z oficjalną wizytą prezydent Bułgarii Georgi Pywanow, zlożył wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Miło nam poinformować, że w środę, 5 maja Muzeum Powstania Warszawskiego będzie ponownie otwarte dla zwiedzających. Zachęcamy do specjalnego zwiedzania w ramach nowej oferty „Tajne komplety” lub z nowym audioprzewodnikiem dostępnym na smartfony. Zwiedzanie z przewodnikiem jest natomiast dostępne tylko dla grup 5-osobowych. Dowiedz się więcej!
W czwartek, 10 kwietnia wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego złożył Ministrer Obrony Ukrainy, Jurij Jechanurow.
Dziś wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego złożyła Elke Büdenbender, żona ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Walter Steinmeiera.
8 lutego 2021 r. Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających. Zwiedzający będą mogli skorzystać ze ścieżki audio, która pozwoli na bezpieczne zapoznanie się z muzealną ekspozycją. Dodatkowo w lutym zwiedzanie wystawy z przewodnikiem będzie bezpłatne – goście zapłacą jedynie za bilet wstępu do Muzeum.
Zainteresowanie Muzeum Powstania jest tak duże, że wycieczki muszą rezerwować bilety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
Zastanawiałam się, czy zabrać Borysa na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Czy to aby nie za wcześnie. Borys jest bardzo wrażliwy i nie wiedziałam, jak zareaguje na niektóre ekspozycje. W końcu jednak, po rozmowie przygotowującej, wy...
Zapraszamy na spacer z audioprzewdonikami po Warszawie Tadeusza Konwickiego. Podczas spaceru którego opowiemy o życiu i twórczości pisarza. Audioprzewodnik jest już dostępny do pobrania w pliku mp3...
26 stycznia Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedził premier Izraela Beniamin Netanjahu wraz z małżonką Sarą. Dostojny gość nie krył wzruszenia i z wielkim zainteresowaniem zwiedzał ekspozycję Muzeum. Wspomniał o tragicznej ofierze...
2 października, w 63. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego, biskupi polscy modlili się w kaplicy pod wezwaniem bł.ks.Józefa Stanka w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Muzeum Powstania Warszawskie jest usytuowane na warszawskiej Woli, w miejscu bardzo dobrze skomunikowanym z centrum miasta i innymi dzielnicami. Gości chcących zwiedzić Muzeum zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.
Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających dzieje XX-wiecznych wojen i totalitaryzmów. Przed takim problemem stanęli także twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. Przyjęliśmy założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej.
Muzeum Powstania Warszawskiego zarządzają następujące osoby
Muzeum posiada dwa oddziały: Instytut Stefana Starzyńskiego i Fotoplastikon Warszawski oraz stałą ekspozycję zewnętrzną Cele bezpieki.
Skontaktuj się z Muzeum Powstania Warszawskiego
Zapoznaj się z historią Muzeum Powstania Warszawskiego
Przez 12 lat funkcjonowania Muzeum otrzymało wiele nagród
Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje osób na następujące stanowiska:
Zapraszamy do wirtualnego spaceru po Muzeum Powstania Warszawskiego
Bądź częścią projektów historycznych, edukacyjnych i kulturowych, upamiętniających Powstanie Warszawskie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wiosennej rekrutacji nowych osób do Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego! Prosimy o wypełnienie ankiety rekrutacyjnej. Ze wszystkimi kandydatami skontaktujemy się przed rozpoczęciem rozmów rekrutacyjnych.
Muzeum Powstania Warszawskiego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
sierpnia 1944
14 dzień Powstania
września 1944
51 dzień Powstania
61 dzień Powstania
12 dzień Powstania
2 dzień Powstania
1 dzień Powstania
58 dzień Powstania
23 dzień Powstania
46 dzień Powstania
48 dzień Powstania
18 dzień Powstania
października 1944
63 dzień Powstania
39 dzień Powstania
43 dzień Powstania
6 dzień Powstania
32 dzień Powstania
Już w maju 1944 samoloty sowieckie zrzucają nad Warszawą ulotki nawołujące do akcji zbrojnej. Obawy o wywołanie powstania przez ludzi Moskwy nie są więc bezpodstawne. Na terenach wyzwalanych przez Armię Czerwoną komuniści stosują strategię faktów dokonanych. 22 lipca wieczorem Radio Moskwa informuje o powstaniu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego. 27 lipca radio podaje informację o zawarciu dnia poprzedniego umowy pomiędzy Stalinem a PKWN. Na jej mocy PKWN otrzymuje zezwolenie na organizowanie administracji na zachód od tzw. linii Curzona. Odcina ona od Polski 1/3 jej przedwojennego terytorium: urodzajną Galicję ze stołecznym Lwowem, Polesie i Wileńszczyznę. Jednocześnie PKWN podpisuje umowę o poddaniu jurysdykcji sowieckiej przestępstw popełnionych „w strefie działań wojennych”. Postawa Sowietów jest dwulicowa.
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się