Do Muzeum Powstania Warszawskiego przylega jedyny w swoim rodzaju ogród – Park Wolności. Jego centralnym elementem jest Mur Pamięci, na którego granitowych płytach umieszczeni są polegli w Powstaniu. W Parku Wolności znajdują się równ...
1 sierpnia serdecznie zapraszamy kombatantów, warszawiaków, harcerzy oraz gości Muzeum Powstania Warszawskiego na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w Parku Wolności, o godz. 12.30...
W dniu dzisiejszym w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego Prezydenci RP Lech Kaczyński i Gruzji Micheil Saakashwili dokonali odsłonięcia pomnika gruzińskich oficerów kontraktowych, służących w Wojsku Polskim, którzy stracili
1 sierpnia zapraszamy dzieci wieku 5-12 lat wraz z rodzicami na iście rycerskie spotkanie w Parku Wolności, którego tematem przewodnim będzie hasło „Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy”. Poznaj historię dzielnego ...
Zapraszamy 4 sierpnia (sobota) w godz. 11.00-14.00 do Parku Wolności na Piknik rodzinny SURSUM LIBERTATIS NAVES (W górę okręty wolności), czyli 63 biało-czerwone balony na 63 rocznicę i 63 dni wolności.
Na wieży w Muzeum Powstania Warszawskiego pojawiła się kotwica - symbol Polski Walczącej.
1 SIERPNIA spędź na wspaniałym pikniku edukacyjnym! Wraz z całą rodziną weź udział w grach zręcznościowych i zadaniach plastycznych,które przybliżą historię sytuację Powstańców w wybranych dzielnicach w czasie Powstania Warszawskiego
W Ogrodzie Różanym, na murze okalającym Muzeum powstał nowy mural. Autorką jest Pola Dwurnik - malarka, rysowniczka i animatorka kultury.
W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wspieranie Działań Muzealnych 2017” trwa modernizacja wybranych elementów ekspozycji stałej Muzeum Powstania Warszawskiego.
W Muzeum Postania Warszawskiego powstała najdłuższa flaga w Polsce. Sześćdziesięciometrowa biało-czerwona wstęga została ozdobiona przez dzieci symbolami miłości do ojczyzny - serduszkami i orzełkami.
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe, pełne atrakcji 2 dni w Muzeum. W programie m.in. warsztaty teatralne, muzyczne, kulinarne, plenerowe czytanie książek, joga dla dzieci i dorosłych...
Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających dzieje XX-wiecznych wojen i totalitaryzmów. Przed takim problemem stanęli także twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. Przyjęliśmy założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej.
Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.
Muzeum posiada dwa oddziały: Instytut Stefana Starzyńskiego i Fotoplastikon Warszawski oraz stałą ekspozycję zewnętrzną Cele bezpieki.
Muzeum Powstania Warszawskiego zarządzają następujące osoby
Skontaktuj się z Muzeum Powstania Warszawskiego
Zapoznaj się z historią Muzeum Powstania Warszawskiego
Przez 12 lat funkcjonowania Muzeum otrzymało wiele nagród
Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje osób na następujące stanowiska:
Zapraszamy do wirtualnego spaceru po Muzeum Powstania Warszawskiego
W niedzielę 30 lipca rozpoczął się I Zlot Harcerski w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Parku Wolności słychać było radosne odgłosy cieszących się ze spotkania harcerek i harcerzy.
W niedzielę 30 lipca w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się I Zlot Harcerski w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Hasłem „Harcerze łączą miasto“ przedstawiciele czterech organizacji harcerskich pragną złożyć hołd Powstańcom Warszawskim. Program zlotu przygotowuje Muzeum Powstania Warszawskiego.
Bądź częścią projektów historycznych, edukacyjnych i kulturowych, upamiętniających Powstanie Warszawskie.
sierpnia 1944
14 dzień Powstania
września 1944
42 dzień Powstania
51 dzień Powstania
61 dzień Powstania
12 dzień Powstania
2 dzień Powstania
1 dzień Powstania
58 dzień Powstania
23 dzień Powstania
46 dzień Powstania
48 dzień Powstania
18 dzień Powstania
października 1944
63 dzień Powstania
39 dzień Powstania
43 dzień Powstania
6 dzień Powstania
32 dzień Powstania
Już w maju 1944 samoloty sowieckie zrzucają nad Warszawą ulotki nawołujące do akcji zbrojnej. Obawy o wywołanie powstania przez ludzi Moskwy nie są więc bezpodstawne. Na terenach wyzwalanych przez Armię Czerwoną komuniści stosują strategię faktów dokonanych. 22 lipca wieczorem Radio Moskwa informuje o powstaniu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego. 27 lipca radio podaje informację o zawarciu dnia poprzedniego umowy pomiędzy Stalinem a PKWN. Na jej mocy PKWN otrzymuje zezwolenie na organizowanie administracji na zachód od tzw. linii Curzona. Odcina ona od Polski 1/3 jej przedwojennego terytorium: urodzajną Galicję ze stołecznym Lwowem, Polesie i Wileńszczyznę. Jednocześnie PKWN podpisuje umowę o poddaniu jurysdykcji sowieckiej przestępstw popełnionych „w strefie działań wojennych”. Postawa Sowietów jest dwulicowa.
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się