W grudniu 1947 r. założył w Warszawie organizację podziemną pod nazwą OPAK – Oddziały Pomocnicze Armii Krajowej i przyjął na siebie obowiązki jej komendanta. Organizacja działała w pięciu miejscowościach w kraju. W OPAK gromadził broń i zajmował się konspiracyjnym szkoleniem na wypadek antykomunistycznego powstania. 10 września 1951 r. został aresztowany i po brutalnym śledztwie skazany przez Rejonowy Sąd Wojskowy w Warszawie na 5 lat więzienia z art. 88 § 1kkWP w związku z art. 86 § 2 kkWP. Przebywał w więzieniach w: w Warszawie przy ul. 11 Listopada i Rakowieckiej, Płocku, Rawiczu i Jaworznie. Po zwolnieniu z więzienia 28 grudnia 1954 r. nadal – do 1956 r. - działał w drugiej konspiracji niepodległościowej w Zrzeszeniu WiN.
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, baza uczestników PW. Informacja o śmierci przekazana przez rodzinę do Pokoju Kombatanta MPW. Wspomnienie: Zarząd Główny i Zarząd Oddziału Warszawa Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956 „Jaworzniacy”, dostęp on-line: www.jaworzniacy.pl/
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.