Fundacja W Kręgu Kultury zaprasza do Muzeum Powstania Warszawskiego na obchody 100-lecia urodzin Krystyny Krahelskiej - Warszawskiej Syrenki. Program uroczystości: koncert piosenek Krystyny Krahelskiej...
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na spotkanie z Markiem Nowakowskim, z cyklu Tytuł Roboczy Warszawa. Spotkanie odbędzie się 19 lutego, o godz. 19, w klubokawiarni Chłodna 25. Odkryj literackie oblicze Warszawy!
Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sosnowicy im. Krystyny Krahelskiej zapraszają na spotkanie poświęcone Patronce Biblioteki. Gośćmi spotkania będą...
Po sukcesie 1. edycji Festiwalu Teatralnego Wolność, potwierdzonym ogromnym zainteresowaniem teatrem wśród młodzieży oraz wspaniałymi spektaklami, które zaprezentowaliśmy w kwietniu br. w Muzeum Powstania Warszawskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w 2. edycji ogólnopolskiego festiwalu najlepszych spektakli tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem jest walka o wolność w kontekstach zarówno historycznych, jak i współczesnych.
Od 31 LIPCA do 2 SIERPNIA, o godz. 21.00 zapraszamy do Powstańczego Kina Plenerowego, w którym podsumujemy 5-letnią działalność Muzeum, przedstawimy okupację okiem niemieckiej kamery i na nowo odkryjemy twórczość Tadeusza Gajcego.
„Dziewczyny Wyklęte 2” to druga część bestselleru Szymona Nowaka o dziewczynach, dla których wojna nie skończyła się 9 maja 1945 r. Łączniczki, sanitariuszki, narzeczone siostry i powiernice Żołnierzy Wyklętych...
Kosmyk włosów narzeczonego, list od zaginionego męża oraz torebka mamy to przedmioty, które pomagały kobietom przeżyć Powstanie Warszawskie. Dziś, po 63 latach, opowiadają swoje historie na stacji metra Świętokrzyska.
W sumie w 2. edycji festiwalu uczestniczyło blisko 100 osób z całej Polski. Festiwal otworzyła wielka integracja, którą poprowadzili choreografowie, tancerze i performerzy - Daniela Komędera i Dominik Więcek.
Druk 3D i Powstanie Warszawskie? Takie połączenie na pierwszy rzut oka wydaje się abstrakcyjne. Jednak nie dla dwóch studentek Politechniki Warszawskiej, które postanowiły wydrukować powstańcze hełmy. Efekt końcowy był imponujący!
Poznaj powstańcze wspomnienia Ryszarda Dziewałtowskiego-Gintowta ps. Herb, starszego strzelca walczącego w Pułku Baszta. Pan Ryszard zmarł 25 września 2016 roku.
Serdecznie zapraszamy na warsztaty plastyczno-historyczne dla dzieci w wieku 8-10 lat, których uczestnicy poznają symbole związane z czasem Powstania Warszawskiego. Oglądając powstańcze fotografie odkryją...
Zapraszamy dzieci i rodziców na festyn rodzinny z okazji Dnia Flagi, który odbędzie się 2 maja br. w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zapoznaj się z historią Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzi lekcje muzealne z historii i języka polskiego na różnych poziomach nauczania – od szkoły podstawowej po licea, technika i szkoły branżowe.
Sala Małego Powstańca jest miejscem, w którym nasi najmłodsi goście mogą stawiać swe pierwsze kroki w poznawaniu historii. Rodzice i opiekunowie podczas zwiedzania ekspozycji muzealnej mogą zostawić tutaj dzieci pod opieką edukatorów i woluntariuszy.
Sala Małego Powstańca jest miejscem, w którym nasi najmłodsi goście mogą stawiać swe pierwsze kroki w poznawaniu historii. Rodzice podczas zwiedzania ekspozycji muzealnej mogą zostawić tutaj dzieci pod opieką instruktorów dydaktycznych. Tutaj także są prowadzone lekcje muzealne i warsztaty dla najmłodszych.
Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających dzieje XX-wiecznych wojen i totalitaryzmów. Przed takim problemem stanęli także twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. Przyjęliśmy założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej.
września 1944
33 dzień Powstania
października 1944
2 dzień po Powstaniu
63 dzień Powstania
sierpnia 1944
19 dzień Powstania
37 dzień Powstania
10 dzień Powstania
30 dzień Powstania
60 dzień Powstania
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się