Data urodzenia:
1928-12-13
Imiona rodziców:
Ludwik - Frances z domu Lawton
Wykształcenie do 1944 r. :
Uczęszczał do szkoły księży Marianów, w okresie okupacji Szkoły Budowy Dróg i Mostów.
Oddział:
Armia Krajowa - batalion "Kiliński" - 8. kompania (włączona 3.08.1944 - dawny Kedyw "Kolegium C") - pluton saperów
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Odniesione rany:
Ranny w nocy 12/13.08.1944 r. podczas naprawy barykady-przekopu w Al. Sikorskiego (Al. Jerozolimskie) - ciężka rana lewego uda. Leczony w szpitalu polowym przy ul. Chmielnej 34 (Klinika Webera).
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu XI A Altengrabow - Lazarett Gross Lübars (podobóz Stalagu XI A Altengrabow)
Odznaczenia:
Warszawski Krzyż Powstańczy (1982), Krzyż Armii Krajowej (16.10.1979), Medal Zwycięstwa i Wolności (1983), Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (1984), Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (1976), Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (1969), Srebrny Krzyż Zasługi.
Informacje dodatkowe - losy rodziny:
Syn Amerykanki Frances Lawton i Ludwika Ehrlicha, znanego i cenionego prawnika, absolwenta Halle, Oksfordu, wykładowcy Berekeley i Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Podczas wojny Ludwik Ehrlich pod pseudonimem "Farley" (w nawiązaniu do nazwiska katolickiego arcybiskupa Nowego Jorku) zaangażowany był w pracę Biura Informacji i Propagandy AK. Żona Frances jako amerykanka przez rok przetrzymywana była przez władze niemieckie w krakowskim więzieniu na Montelupich. Ich córka, a siostra Andrzeja Krystyna (właśc. Konstancja|Constance|Krystyna Ehrlich, ur. 18 kwietnia 1924 we Lwowie zm. 14 grudnia 2006 w Krakowie), zatrzymuje się w Warszawie u koleżanki Marysi Jezierskiej (sanit. Maria Jezierska-Rzewuska ps. "Bogdańska" - przyp.) Zatrzymana w Warszawie podczas łapanki na Placu Napoleona, wpada w ręce Niemców i trafia na Majdanek, gdzie przebywa przez 3 miesiące. Na szczęście ojcu Marysi Jezierskiej udaje się wykupić Krystynę z Majdanka. Siostra Andrzeja powraca więc do Warszawy i rozpoczyna naukę u sióstr urszulanek. W czasie Powstania Warszawskiego razem z piątką dziewczyn od urszulanek zostaje sanitariuszką w komendzie AK przy Placu Teatralnym. Po wojnie została zakonnicą (urszulanka Unii Rzymskiej). Do zakonu wstąpiła w sierpniu 1945, w 1950 złożyła śluby wieczyste.